Νέος πίνακας ψηφιακών ανακοινώσεων για το καλοκαίρι

Στο μάθημα της Πληροφορικής δημιουργήσαμε ένα πίνακα ψηφιακών ανακοινώσεων με θέμα το καλοκαίρι. Οι μαθητές όλων των τμημάτων ανεβάζουν ευχές, ζωγραφιές, εικόνες με όμορφα καλοκαιρινά τοπία και τραγούδια με θέμα το καλοκαίρι. Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι να σχολιάσουν και να κάνουν τις δικές τους αναρτήσεις -ακόμα και οι γονείς!- με γνώμονα την καλή διάθεση, το χαμόγελο, την θετική προδιάθεση και την υψηλή αισθητική (ως προς την επιλογή των μουσικών θεμάτων). Θα είναι ένας όμορφος τρόπος να αποχαιρετίσουμε μια ιδιαίτερη σχολική χρονιά και να υποδεχτούμε ένα πολλά υποσχόμενο καλοκαίρι. Με ιδιαίτερη συγκίνηση μάλιστα θα αποχαιρετίσουμε και τα παιδιά της Στ’ τάξης, που τελειώνουν τον κύκλο της σχολικής τους ζωής στην Α΄θμια εκπαίδευση.

(κάντε κλικ στον σύνδεσμο:)

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΙΔΙΑ!

Δημιουργήθηκε με το Padlet