Παρουσίαση των παιδιών της Δ’ τάξης 2015-16 του 21ου Δ.Σ. Ευόσμου

Παρουσίαση των παιδιών της Δ΄ τάξης 2015-16 του 21ου Δ.Σ Ευόσμου στο μάθημα των Αγγλικών

Καθηγήτρια : Τσαπικίδου Δανάη

Συμμετείχαν οι φοιτήτριες του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας Παυλίδου Μαρία, Σαπουνά Ευθυμία και Σαΐτη Παρασκευή.
Το flip book δημιούργησε ο Οικονομίδης Δημήτρης, ΠΕ-19.

Το κάθε παιδί παρουσιάζει και ζωγραφίζει τον εαυτό του. Γράφει από που κατάγεται αυτό και οι γονείς του και τι δουλειά κάνουν. Αναφέρει τα αγαπημένα του αθλήματα και σχολικά μαθήματα και τέλος λέει τι θα γίνει όταν μεγαλώσει.

Presentation of pupils in D Class 2015-16 of  21st Primary School of Evosmos in their English Class

English Teacher: Danae Tsapikidou

Pupils present themselves and draw  pictures of themselves. They write about where they come from, where their parents come from and what they do for a living. They write about their favourite sports and school subjects, and finally, they write about what they will become when they grow up.

Πατήστε εδώ για να δείτε την παρουσίαση.